AKTUALNOŚCI

dodane 19.05.2024

Wigilia Zesłania Ducha Świętego w parafii św. Jana XXIII w Komornikach

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Maksymiliana Kamzy, spotkaliśmy się jako Wielkopolska Galilea w parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach, by wspólnie z parafianami uwielbiać Pana i oczekiwać Jego Ducha.
Niesamowite doświadczenie współpracy Sióstr i Braci z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Murowanej Gośliny, Komornik i Czempinia, tworzących jeden Wieczernik.
Po uwielbieniu Trójcy Świętej, Eucharystii i modlitwie o uzdrowienie, spotkaliśmy się na Agapie z parafianami i mogliśmy podzielić się radością oraz świadectwem działania Bożego Ducha w tym wieczorze.
Dziś jest czas, by oddać Bogu chwałę za to, co dla nas przygotował i że zechciał posłużyć się nami oraz nam błogosławił.
Dziękujemy Każdemu, kto z nami w tym czasie trwał na modlitwie i do zobaczenia, w kolejnych wydarzeniach, które Duch Święty zaplanuje.

Świadectwo naszego Brata pokazuje jak niezwykłe rzeczy czynił Duch Święty pośród nas tego wieczoru
"Wczorajszy dzień pokazał mi jak wielką moc ma wspólnota małych i ułomnych ludzi, którzy jeśli tylko oddadzą się Bogu mogą stać się narzędziami i świadkami Jego mocy! Ten tłum ludzi dotkniętych wczoraj działaniem Duch Świętego w naszej parafii to świadectwo Jego mocy i znak dla mnie bym Mu jeszcze bardziej ufał i cenił wspólnotę jaką Bóg mi dał: "A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą" Mt 28, 10"

Link do zapisu audio Liturgii Słowa i homilii wygłoszonej przez ks. Maksymiliana